• Právě vyšla připravovaná novinka

  ZÁKLADY VEŘEJNÉ SPRÁVY, 5. AKTUALIZOVANÉ A ROZŠÍŘENÉ VYDÁNÍ
 • Semináře podzim 2019 programy, přihlášky

 • Vydání knihy na klíč

  provedeme Vás tvorbou knihy od začátku až po dodaní samotné knihy

NABÍZÍME

Naše nakladatelská a polygrafická činnost začala v roce 1991. V době, kdy se sazba dělala ještě na fólie, korektury se zanášely výhradně na papír atd. Technika se změnila a náš přístup k tvorbě publikace se jen zdokonalil.

Přistupujeme k „výrobě“ knihy jako k tvorbě. Publikace by měla graficky odpovídat obsahu, účelu (font, barevnost, papír a mnoho dalšího) a samozřejmě souznít např. s organizací, firmou, prostě
místem, které představuje. Tento přístup se nám osvědčuje zvláště u výroby knih na klíč, kdy nejdříve posloucháme a pak navrhujeme, jak by publikace mohla vypadat. Umíme moderní techniky tisku,
a tím i přípravy sazby jako UV DripOff, parciální a jiné laky, různé formáty a případné výřezy, ale to neznamená, že neumíme udělat publikaci v černotě. Vůbec ne. Dokážeme udělat a graficky si pohrát
jak s černobílou, tak plnobarevnou knihou, stejně tak i tematicky, s fotografickou a na druhé straně s technickými tabulkami (normami) nebo časopisy a katalogy.

Součástí dobré publikace jsou samozřejmě korektury, a to jak gramatické tak stylistické. Vždy vám dáme návrhy na případné úpravy. Při dostatku času vám publikací uděláme i po autorské stránce. Spolupracujeme s autory, kteří pro vás můžou udělat kvalitní publikaci typu Dějiny obce.
Pokud si nejste jisti, kdy začít na publikaci pracovat, tak nyní – volejte na 599 505 511 – když se ihned nedostanete ke mně, tak vám brzo zavolám zpět.

CO UMÍME A DĚLÁME

Formáty

 • Klasické: A5, B5, A4, B4…
 • Atypické: Vždy vám navrhneme a realizujeme nejvhodnější formát v poměru k ceně.

Barevnost

 • Černobílá
 • Duplex
 • Triplex
 • Plnobarevná
 • další …

Vazba

 • Klasická:
  • V1 (jednoduše „šitá“ skobičkami),
  • V2 (různé druhy brožur)
  • V8 (pevné vazby), včetně přebalu.
 • Netradiční: Flexo vazby, vazby s klopou, s parciálním lakem, s efektem DripOff, výřezy atd.

Grafické práce

 • Grafický návrh a úprava vnitřku knihy (od jednoduchého psaného textu po fotografické publikace, vždy s ohledem na daný žánr nebo obor).
 • Výtvarný návrh nebo grafická úprava obálky. (Vlastní nebo na základě konzultace s vámi.)

Překlady do cizího jazyka

Přidělení ISBN

 • Číslo ISBN je nejspolehlivějším vyhledávacím prvkem knihy. (Součástí je samozřejmě rozeslání povinných výtisků po vydání.)

Tisk a knihařské práce

Prodej

Naše další nabídka

 • Letáky, pozvánky, vizitky, hlavičkové papíry, papírové složky s klopami, manuály, produktové katalogy, ročenky, trhací bloky, sylaby a jiné materiály pro školení, plakáty, ale například i roll up bannery a další formy foliových a polepových reklam.

EDIČNÍ ŘADY

ČASTÉ DOTAZY

1. Kolik to bude stát?

Nelze paušálně odpovědět. Ne, že bychom neuměli – naopak. Ale každá publikace je originál a podle toho se odvíjí její výrobní cena. Chceme být seriózní, proto o ceně jednáme s autory osobně na základě zcela konkrétních parametrů.

2. Můžu mít jasnou představu, jak má moje kniha vypadat? Splníte mi ji?

Jistě je dobré přijít s určitou představou - čím zkušenější autor, tím jasnější představa. Ale v naprosté většině případů s námi výslednou podobu více, či méně konzultují i mnozí zadavatelé tzv. knih na klíč.
S každým autorem (zadavatelem) jsme připraveni prodiskutovat různé varianty tak, aby kvalita díla a jeho cena byly v optimálním poměru.

3. Můžu si obrázky umístit, kam chci?

Pokud jde o ČB nebo plnobarevnou publikaci, pak víceméně ano. Pokud však jde ČB publikaci doplněnou několika barevnými prvky a nemáte peníze na rozhazování, pak ne.
Kniha (jakkoli vázaná) se v tiskárně tiskne po jednotlivých arších. Umístíme-li barvu byť na jedinou stránku archu, tiskne se celý arch jako barevný. Což je řádově dražší. Proto je vždy třeba zvážit a probrat vhodné umístění barevných obrázků. Je také rozdíl, chceme-li obrázek plnobarevný nebo jedno, dvoubarevný (byť v různých odstínech atd. To všechno a mnoho dalších věcí ovlivňuje cenu knihy (viz bod 1). Poněkud jinak je tomu u publikací, které nejsou vázané (lepené) - např. skládající se z volných listů.

4. Jak dlouho trvá vydání knížky?

To záleží na mnoha věcech (faktorech). Ať je to rozsah knížky, její forma (prostý jednoduchý text, odborný nebo umělecký text, kombinace textu s obrázky, fotografiemi atd.), jestli je text definitivní nebo se s ním bude dále pracovat (což většinou zjistí redaktor), v jaké kvalitě a jak jsou připravené fotografie (jestli se budou vkládat o textu nebo budou tvořit samostatnou přílohu…). Takových věcí je mnoho a je nutné je probrat nejlépe na osobní schůzce. Zjednodušeně by se dalo říct, že pokud je vše připraveno a relativně jednoduchý text(řekněme v rozsahu do 150, 180 normostran) se „jenom“ zkoriguje, vysází a vytiskne (+ návrh obálky), mohli bychom mluvit minimálně o jednom a půl měsíci. U náročnějších či obsáhlejších titulů je vše násobně delší. Jinak řečeno: Je-li začátek ledna a vy byste chtěli vydat váš rukopis do půlky září, už není na co čekat a je nejvyšší čas se na nás obrátit. Pokud text zpracováváme na vaši objednávku my podle vašich podkladů, pak je na jeho tvorbu nutno počítat (samozřejmě opět s ohledem na rozsah a náročnost) s minimálně osmi měsíci.


@ SPOJENEC 2019. All rights Reserved.