Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference


ANIŽ TVŮJ ŽE JSEM

74 stran
Formát:185 x 250
Jazyk:Česky
Vazba:Pevná s přebalem matná
ISBN:9788072253241
Cena 159,20 Kč / ks
Aktuální sleva : 17%
zakoupit na www.vsechnyknihy.cz

Aniž tvůj že jsem,

   knížka veršů české básnířky Lydie Romanské, je inspirována dílem a životem Karla Hynka Máchy. Vychází v roce dvousetletého výročí jeho narození jako připomínka a poklona životaschopnosti máchovského poetického odkazu. Básník je zde zasnouben  vzdáleným tvořivým poetickým proncipem s rozměrem hlubokého citového vztahu k ženskému lyrickému subjektu. Jako takový dostává rysy konkrétního muže, který svým odchodem uvolňuje kdysi pečlivě střežené místo vedle zbožňované ženy, stejně jako tomu bylo v životě nešťastné dvojice, Hynka a jeho milované, přesto zároveň despoticky stíhané Lori. Místo pro dosud živé "On a já" obchází zatím nepoznané, zkoumané v minulosti zcela nepřijatelné nové "ty".

   Básně druhého oddílu, jenž dal, vypůjčen z Máchy, název celé knize, autorka ústrojně uvádí dalšími verši převzatými z jeho slok. Splývají s jejími v homogenní celek, jsou přirozenou součástí soudobé poetiky.

   Nános dvou století na existenci Máchovy tvorby je tak symbolicky smazán, básník je přijat jako čestný současník. Tímto pojetím zakladatelské Máchovy tvorby, a nejen jím, také metaforikou námětu i jeho detailní prezentací je kniha Lydie Romanské vyjímečná a pro českou poezii přínosná

 

Lydie Romanská prezentovala svou novou knihu básní "Aniž tvůj že jsem"

14.10.2010 v 16:00 v Domě umění Ostravě - Jurečkova 9, za doprovodu autorské

hudby Šimona Greška.

Můžete napsat: as@montanex.cz
nebo volat: 737 286 944

MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz