Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference


VELKÉ PŘÍBĚHY BIBLE

Jindřich Cigánek
768 stran
Formát:165 x 235 mm
Jazyk:česky
Vazba:pevná
ISBN:9788072253500
Cena 451,80 Kč / ks
Aktuální sleva : 39%
zakoupit na www.vsechnyknihy.cz

Co o knize řekli nebo napsali:

Mons. Dominik DUKA, OP, metropolita, arcibiskup pražský, předseda ČBK, napsal v úvodu k této knize: 

„Přiblížení biblických postav napomáhá k pochopení biblického textu, ale často i současného kulturního kontextu, ve kterém tyto postavy vystupují v literatuře, hudbě, výtvarném umění, ale často i v lidových úslovích a příslovích. Věřím, že pomocí této publikace bude Bible nejenom bestsellerem v počtu prodaných knih, ale stane se také bestsellerem v počtu přečtených knih. Žehnám nejenom této publikaci, ale také čtenářům, kteří ji budou používat k svému duchovnímu růstu.“ 

Mons. Jan GRAUBNER, metropolita, arcibiskup olomoucký, na slavností prezentaci této knihy v olomouckém arcibiskupském paláci: 

„Prezentuje se velká kniha o Bibli, kterou nenapsal biblista, ale stavař, a když se do tohoto díla pustil někdo z jiného oboru, kladl si jiné otázky než odborníci, ale kladl si otázky čtenářů, a to je dobře. Přeji si, aby tato kniha umožnila čtenářům přejít první bariéry a dostat se k Bibli, ale ani zde se nezastavit a jít dál, předat Bibli jako živé Boží slovo, ale k tomu je třeba dospět studiem.“ 

Velké příběhy bible

 

Tato kniha je určena všem věřícím, kteří se chtějí seznámit s kořeny své víry, i nevěřícím, kteří se chtějí seznámit s kořeny euro-americké civilizace. Publikace pojednává o knihách Starého i Nového zákona, které jsou pevně zasazeny do příslušného historického prostředí, takže uvádí také řadu mimobiblickýchh sdělení z historie Izraele a okolních národů, které souvisí s popisovanými ději a osobnostmi. 

 

Kniha je systematicky řazena v časové posloupnosti popisovaných dějů a obsahuje řadu přehledových tabulek a mapových příloh, usnadňujících orientaci čtenářů. Na rozdíl od Bible obsahuje také mnohé další informace, po staletí přenášené od úst k ústům tradicí, které dokreslují kolorit popisovaných událostí. 

Není sporu o tom, že na Bibli vyrostla naše kultura a civilizace, takže znalost Bible bezesporu patří ke všeobecnému rozhledu a vzdělání každého jednotlivce. Tato kniha to umožňuje, protože se nevyhýbá ani složitým otázkám vzniku vesmíru a člověka, souladu s Darwinovou evoluční teorií apod. Svým čtenářům také umožňuje pochopit vnitřní symboliku mnoha uměleckých děl, čerpajících své náměty z biblických událostí. 

Svým způsobem tak jde o jedinečnou knihu s rozsahem 750 stran, která slučuje náboženský a historický pohled na biblické události.  

 

 

Bibli se právem říká Kniha knih. Když Johannes Gutenberg hledal uplatnění pro svůj vynález knihtisku, sáhl také po tom nejlepším – po Bibli; a od té doby je Bible nejvydávanějším titulem na světě. Ale popravdě – kdo ji opravdu celou přečetl? Anebo ještě lépe – kdo ji prostudoval? A kdo se jí snažil porozumět?  

   Jedním z těch, kdo Bibli prostudoval se zvláštní péčí je prof. Jindřich Cigánek, který v osmdesátých létech minulého století navštěvoval tajné semináře významného teologa prof. Th.Dr. Josefa Zvěřiny, a mnohem později se stejně podrobně seznámil i s historickými reáliemi a geopolitickými dobovými situacemi. Osobně přitom navštívil většinu míst, na nichž se biblické děje odehrávají, aby nasál jejich atmosféru a mohl je zasvěceně popisovat.

   A teprve potom začal psát Velké příběhy Bible. Ne jako jeden z mnoha výkladů, ani jako další z řady účelových zjednodušení, ale jako podklad k dalšímu samostudiu. Chtěl dokázat, že Bible se číst a chtěl také nabídnout návod, jak na to jít. Jeho kniha dává do dějinných, společenských, náboženských a dalších důležitých souvislostí nejenom notoricky známé a často interpretované scény, ale celý děj Starého i Nového zákona, i všechna Proroctví, příčiny i následky jejich jednotlivých částí. A navíc všechny roztříštěné děje a události systémově seřazuje do jediné časové osy. To je velký posun pro čtenářské vnímání originálního textu, u jehož citací si autor dává velký pozor na přesnost – nevysvětluje, nesnaží se nově interpretovat, ale dokládá, a tak nabízí čtenáři možnost mnoha věcem porozumět sám, zbavit se klišé a tím si udělat vlastní názor. Biblické údaje navíc doplnil mnoha poznámkami a údaji, po staletí předávanými tradicí. Může Bibli vnímat jako sled fascinujících událostí, které v pradávných dobách formovaly, paradoxně v Přední Asii, základy novodobé euro-americké kultury. Protože prof. Cigánek není nadšenec, ani skeptik, ale v podstatě analytik (navíc je zkušený autor mnoha jiných publikací a skvělý vypravěč), podařilo se mu v jeho knize položit základ pro přijímání biblických textů bez předsudků a jakýchkoli subjektivních manipulací.

   Jeho kniha je tak ideální pro všechny čtenáře, kteří se chtějí nechat uvést do tajemství Bible a jejích strhujících velkých příběhů, které doslovně přečtete jedním dechem. Tato kniha tak patří k těm nemnoha publikacím, které by neměly chybět v žádné rodinné knihovně, protože poutavě odkrývá samé kořeny naší civilizace.

Exklusivní vydání úspěšné knihy Velké příběhy bible vázané v kůži se zlatotiskem.

Kniha pro milovníky krásných knih, nebo nevšední dárek.

cena kožené verze je 2400,- Kč, termín dodání 10 dní.

Velké příběhy bible

 

Ukázka z knihy:

Velké příběhy bible

 

Slavnostní uvedení publikace na knižní trh, se uskutečnilo ve velkém sále arcibiskupského paláce v Olomouci, Wurmova 9 ve středu dne 30. listopadu 2011 v 16.30. hod. Celým večerem provázel ředitel TV Noe P. Mgr. Leoš Ryška, SDB. Knihu požehnal J. E. Mons. Jan GRAUBNER, metropolita, arcibiskup olomoucký, za přítomnosti dalších významných osobností a hostů.

Průběh prezentace knihy Průběh prezentace knihy

Foto z akce: fotografie z uvedení knihy na trh

Článek v KATOLICKÉM TÝDENÍKU:

 

Můžete napsat: as@montanex.cz
nebo volat: 737 286 944

Související knihy

BIBLE V OBRÁZCÍCH

Juliet Davidová
398 stran
Bible v obrázcích je ideálním úvodem do nadčasových biblických přílběhů. Příběhy Starého i Nového zákona jsou vyjádřeny v jednoduchých výstižných větá...
    

Sto postav z Bible, Příběhy ze Starého a Nového zákona

R.P. Nettelhorst
192 stran
Seznamte se s biblickými postavami a nahlédněte do jejich osudů, mnohem pozoruhodnějších, než které může nabídnout jakákoli umělecká literatura. Najde...
  

Školní průvodce biblí

Tim Dowley
32 stran
Proč má Bible dvě části? Jak žili lidé v Ježíšově době? Co to jsou svitky od Mrtvého moře? Jak vypadal chrám? Tyto a mnoho dalších zajímavých otázek j...
    

Rodinná encyklopedie Bible

Peter Atkinson
128 stran
Dnešnímu čtenáři Bible přibližuje obraz starozákonní i novozákonní doby.
  

Proč Bůh?, Rozumové důvody pro víru v Boha ve věku skepticismu

Timothy Keller
320 stran
Kellerova kniha Proč Bůh? je dílem výjimečného, přemýšlivého kazatele. Je to pozoruhodná publikace, ne náhodou jmenovaná Knihou roku 2008 časopisem Wo...
    

VELKÉ PŘÍBEHY BIBLE - KŮŽE

Jindřich Cigánek
768 stran
Exklusivní vydání populární knihy Velké příběhy bible
MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz