Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference

Dějiny Paskova

Plnobarevná publikace, 423 stran o formátu B5, pevná vazba.

Na publikaci jsme pracovali pět měsíců které obnášely scanovaní, ořez, čištění historických fotografií, korektury stylistické, češtinářské.
K pěti měsícům je potřeba přičíst zhotovení rozsáhlého textu - autorské návštěvy archivů, sběr fotografií - 15 měsíců.
Zhotoveno pro město Paskov.
-------------------------------------------------------------


   Historie provinčních městeček nemusí být vždycky zajímavé čtení. Pokud se jí ovšem neujme autor, který ji dokáže propojit s konkrétními osudy lidí, ne jen těch významných, a dějinami širšího kraje. Jinak řečeno, polidštit ji. K takovým autorům Jan Saheb beze sporu patří, což dokázal v řadě předchozích titulů a nyní opět v Dějinách Paskova.
   Dokáže čtivě a srozumitelně vykreslit nejen charakteristiky a vztahy jednotlivých šlechtických rodů, střídajících se ve vlastnictví obce, ale i osudy a vývoj jejích obyvatel, žijících se od válek k povodním a věřících, že bude líp. 
   Přestože tentokrát ponejprv sešel místně z prostředí svých oblíbených Beskyd do podhůří, blízké hory i tak hrají v příbězích významnou roli, zdaleka ne jen symbolickou.
   I ten, kdo nemá čas číst obsáhlou publikaci, se může ponořit do minulosti prostřednictvím stovek dobových fotografií, obrazů, portrétů či autentických dokumentů, kterých je kniha plná.
   Samozřejmě je tato kniha velkým přínosem pro studenty religionistiky a badatele všeho druhu, protože v tomto rozsahu a přehledném zpracování je na dané téma první svého druhu.

Ve vydavateltví Montanex a.s., vydalo město Paskov.


  


Ukázka publikace:

MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz