Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference

Dějiny obce Trojanovice

Autor: Lenka Nováková, Jan Saheb


Publikace v duplexu, 352 stran o formátu B5. Jenom ten čas... od předání textu a fotografií k dodání obci Trojanovice uběhlo jen 40 dní - rovněž ovšem díky kvalitní práci autora pana Jana Saheba. Zhotoveno pro Obec Trojanovice.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Díky rozloze obce přes 3 500 ha je kniha nejen dějinami obce, ale i historickým exkurzem do velké části Moravskoslezských Beskyd.
   Díky zkušeným a ne příliš „akademicky“ píšícím autorům je dílo čtivé a srozumitelné běžnému čtenáři. Zvlášť v kapitolách typu „Z černé kroniky…“ nebo „Nevšední událost…“ evokují náladu tzv. lidového čtení. Díky bohaté fotografické dokumentaci, provázející text, získává publikace na sdělnosti a plastičnosti a díky přehlednému členění a rozsáhlému poznámkovému aparátu je kvalitním zdrojem informací o životě, práci, kultuře a hodnotách beskydských horalů.


   To vše knihu předurčuje být nejenom studijním materiálem pro současné i budoucí religionisty, ale skutečnou knížkou ke čtení a prohlížení pro ty, kteří rádi nahlížejí do minulosti, jaká skutečně byla.MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz