Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference

Kontrakt (dohoda) jako předpoklad reedukace žáka s poruchou emocí a chování na základní škole

Odborná publikace Kontrakt jako předpoklad „reedukace“ žáka s poruchou emocí a chování na základní škole se zabývá prevencí, výchovou, edukací a reedukací žáků s poruchami emocí a chování na základní škole.

Autor: Ivan Jařabáč

Teoretická část odborné publikace se zabývá pojmy, terminologii, klasifikací a etiologií poruch emocí a chování. Následně se věnuje neagresivním a agresivním poruchám chování a sociálně výchovné intervenci, která je poskytována dětem, mladistvým, rodinám a dalším výchovným subjektům. V závěru teoretické části publikace je popisována edukace a reedukace jedinců s poruchou emocí a chování v segregovaném prostředí a edukace a prevence žáků s poruchami emocí a chování v hlavním proudu vzdělávání.

V aplikační části odborné knihy je uvedena implementace kontraktu (dohody) o spolupráci mezi rodiči, školou a žákem s poruchou emocí a chování ve výchovně vzdělávacím procesu na základní škole v Ostravě - Hrabůvce. Pomocí behaviorálního managementu učitele, který vzdělává a vychovává žáky s problémy v chování, nebo žáky s poruchami emocí a chování dochází k reedukaci nežádoucího chování ve třídě základní školy.

Předpokládané datum vydání březen 2018.

MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz