Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference

Vydavatelství MONTANEX, a. s.

Za více než dvacet let naší existence můžeme říci, že se na českém knižnímu trhu dokážeme velmi dobře orientovat. Máme za sebou nespočetné množství edičních počinů, ve kterých se zúročují mnohaleté zkušenosti s touto činností. Vydavatelství se od svého vzniku zaměřovalo zejména na specializovanou odbornou literaturu a ze svého cíle, podporovat tuzemskou vědeckou a naučnou tvorbu, neslevilo po celou dobu své existence.
Hlavní záměrem je vydávat kvalitní literaturu (nejen) pro náročného čtenáře a poskytovat co možná nejlepší a nejucelenější informace v mnoha oborech a odvětvích. Naše ediční a redakční praxe se při spolupráci s významnými institucemi (např. VŠB-TU Ostrava, ČVUT Praha, Ostravská univerzita, Český báňský úřad Praha, ministerstvo školství ČR, asociace ředitelů škol, Úřad pro technickou normalizaci, Česko-polská smíšená komora a mnoho dalších) odráží v celém spektru námi připravovaných edičních řad a jejich jednotlivých titulů.
Chceme oslovovat stále více čtenářů, a proto se v současné době záběr naší ediční činnosti neustále rozšiřuje a vedle „tradičních“ oborů, kterým se Montanex věnoval od svého vzniku - jazyková slovníková tvorba, báňská, technická a ekonomická literatura – dostávají u nás svůj prostor publikace logopedického, turistického, podnikatelského, uměleckého, hipologického a historického charakteru.
Dnes dokážeme vyrábět nejen kvalitní knihy s moderním designem ale hlavně čtivým příběhem ale taky víme, jak důležité je dostat tituly k vám, čtenářům. Proto vznikla dceřinná společnost Montanex – distribuce, s. r. o., která již patnáct let spolupracuje s nejlepšími knihkupci v republice a zajišťuje tak přísun našich knih přímo k vám.
Vydávání knih však tvoří jen jednu, i když tu nejvýznamnější část naší činnosti. Vedle ní se Montanex, a. s., podílí rovněž na řadě dalších akcí: pořádáme konference a školení nejrůznějších typů, připravujeme výstavy.
MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz