Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference

Anglicko-český a česko-anglický elektrotechnický slovník

Anglická terminologie se stala neodmyslitelnou součástí mnoha vědních oborů, a tedy i elektrotechniky. Vzhledem k rychlém vývoji, díky němuž vznikají stále nové výrazy a mnohé termíny se upřesňují a sjednocují, vyžaduje vlastně neustálou aktualizaci.

Užitečným, přehledně zpracovaným příspěvkem k anglicko-českému elektrotechnickému pojmosloví je slovník Ivana Bošňáka, který na konci roku 2003 vydalo ostravské vydavatelství Montanex. Publikace je nyní nejnovější, nejucelenější a nejrozsáhlejší slovníkovou příručkou pro každého, kdo se elektrotechnikou zabývá či jí chce porozumět.
Nový slovník je výrazně aktuálnější než dříve vydané slovníky (např. slovníky Malinové či Müllera). Přitom každý uživatel jistě ocení, že vedle nejmodernějších termínů jsou zde uvedeny i starší výrazy, které zajišťují kontinuitu s předchozím stavem a tak souhrnně mapují terminologický vývoj těchto oborů v posledních letech. Rovněž předkládá větší šíři záběru terminologie. Svým rozsahem (asi 50 000 hesel a podhesel v každé jazykové mutaci, vysvětlení důležitých zkratek atd.) se prezentuje jako vítaný pomocník pro všechny zájemce o elektrotechniku – od profesně angažovaných projektantů, vývojářů, obchodníků, manažerů, tlumočníků, překladatelů, pedagogů apod., přes studenty až po nejširší okruh neodborných uživatelů.
Autor využil poznatky své bohaté praxe (působil v nejrůznějších pozicích v elektrotechnickém průmyslu) i úzké kontakty s překladatelským prostředím (tlumočení i odborné jazykové práce a překlady) a dokázal vytvořit velký slovník, který v současné době ve svém oboru jen marně hledá konkurenci.
Autor: Ivan Bošňák
Počet stran: 1 080
Vydáno: 2003

(In: Elektro - odborný časopis pro elektrotechniku, 2004, XIV, 1, s. 50.
JTP - ToP, tlumočení a překlad, 2004, XV, 70, s. 29.)
KOUPIT KNIHU

MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz