Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference

Jubilejní kolonie

Autoři: Petr Přendík, Radomír Seďa, Martin Strakoš90 let dělnické kolonie v Ostravě-Hrabůvce


Městský obvod Ostrava-Jih připravil publikaci, která se zabývá Jubilejní kolonií od počátku k dnešku. Knihu připravili k vydání kronikář obvodu Mgr. Petr Přendík, archivář Mgr. Radomír Seďa a pracovník NPÚ Ostrava Mgr. Martin Strakoš.


Publikace vychází u příležitosti 90 let od pojmenování kolonie přívlastkem Jubilejní. Název byl odvozen od stého výročí vzniku Vítkovických železáren (založeny roku 1828). Kniha je rozvržena do devíti kapitol, v nichž je popsána historie Hrabůvky od založení Vítkovických železáren, stavební vývoj kolonie a jejího okolí, život obyvatel, významné události a osobnosti, ale také architektura domů, jejich památková ochrana a rekonstrukce. V závěru knihy je pak přehledná tabulka se seznamy a daty všech domů v kolonii.


Kniha obsahující 216 stran se neskládá pouze z výkladových textů, vzpomínek a citací, ale také z bohaté obrazové přílohy, kterou tvoří 77 historických fotografií, 20 současných snímků, 23 stavebních plánů, půdorysů a skic a další obrázkové přílohy.​
Cena publikace: 590,-
Publikaci lze objednat na vsechnyknihy.cz


Můžete napsat: as@montanex.cz
nebo volat: 737 286 944

MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz