Přidat stránku do oblíbenýchNastavit jako homepage
HomeNovinkyAkceNapsali o násKontaktO násPřipravujemeKde koupitReference

Recenze Lidové noviny 13. 8. 2016Klub autorů literatury faktu, Město Letohrad a Město Jaroměř udělili regionální Hlavní cenu Miroslava Ivanova Richardu Sobotkovi.

za významné dílo literatury faktu (TĚŠKOVICE... to neni enem taka obyčejna dědina - nakladatelství MONTANEX Ostrava).


Uveřejnění informace o Typovém skartačním rejstříku na www.ucetnikavarna.cz (komerční sdělení)

ucetnikavarna.cz

Na internetových stránkách magazínu o jazykovém vzdělání, studiu, překladech, tlumočení a práci v zahraničí vyšla 24.11.2010 recenze na publikaci The Jarek Nohavica songbook for kids/dětem.

Cílem Ostravsko-opavské operace bylo v průběhu března až května osvobodit důležitou průmyslovou oblast. Operace se zůčasnili také příslušníci 1.čs. armádního sboru, hlavně tankisté a letci. Přesné zmapování operace, ale především osobní vzpomínky na celý její průběh můžeme číst v knize, která poprvé představuje takto uceleně velmi důležitou operaci, jejimž výsledkem bylo osvobození Opavska a především Ostravy, kde se očekával silný odpor nepřítele.

Sonáta pro dvě ruce a hlas, publikace o tvorbě hudebníka a muzikologa Ivana Měrky, vychází v těchto dnech u vydavatelství Montanex.
Písničkou Ej, hory hory byla minulý týden stylově zahájena v galerii Městské knihovny Rožnova pod Radhoštěm vernisáž putovní výstavy fotografické publikace Beskydy panoramatické.
Český trh literaturou na téma westernového ježdění nijak neoplývá. O to víc si zaslouží pochvalu nejnovější počin nakladatelství Montanex, které svou novou knižní řadu Kůň v životě člověka zahájil právě novinkou Silvie Lečíkové, redaktorky našeho časopisu, kterou tedy nemusíme dvakrát představovat.
Tato konverzační příručka je určena všem, kdo si chtějí alespoň trochu osvojit praktickou bulharštinu. Především je zaměřena na oblast cestovního ruchu, konkrétně na konverzační potřeby českého turisty v Bulharsku. Obsahuje všechny potřebné obraty, které český návštěvník této stále populárnější destinace potřebuje v běžném styku.
Kniha, která vyšla v Edici Kůň v životě člověka, je podrobným a díky spoustě fotografií i velice názorným návodem, jak zvládnout všechny problémy a nástrahy klasické drezúry. Ta se opírá o stejné základy, které vznikaly v průběhu mnoha stovek let důsledným a vnímavým pozorováním „starých mistrů“, spojeným se správnými závěry.
„Drewno” to pierwsza część cyklu wydawniczego , przygotowanego jako pomoc metodyczna w warsztacie logopedy , pedagoga specjalnego ,nauczyciela przedszkolnego i wczesnoszkolnego , lektora nauczającego cudzoziemców.
Na polskim rynku wydawniczym ukazały się materiały metodyczne pomocne w programowaniu kompetencji językowej u dzieci . Opracowali je czescy uczeni opierając się na najnowszych koncepcjach nabywania języka w ontogezie. Narzędzie to przydatne jest w pracy logopedów, pedagogów przedszkolnych ,
Kraj vydává knihu o Moravě a Slezsku.
MONTANEX a.s., Cihelní 760/35, 702 00 Ostrava, tel.: +420 599 505 511, as@montanex.cz